Podstawowe narzędzia do pozyskiwania leadów sprzedażowych

Kategoria: Inbound Marketing
7

jak pozyskiwać leadyAby generować nowe leady sprzedażowe musisz cały czas, zgodnie z ogólną kampanią Inbound Marketingową, zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzenia Twojej strony firmowej i zostawienia danych kontaktowych. Może tak się stać po zapisaniu się do newslettera, wypełnieniu formularza czy też pobraniu e-booka w zamian za pozostawienie informacji o sobie.

Skuteczna kampania pozyskiwania nowych leadów sprzedażowych cechuje się kilkoma stałymi zasadami. Najbardziej znanym i obowiązkowym narzędziem są przyciski Call to Action (tzw. wezwanie do działania). Ich celem jest przekierowanie klienta w określone miejsce. Może to być Twoja strona firmowa, lista produktów lub konkretny produkt albo landing page. Jak stosować Call to Action? Upewnij się, że takie wezwanie do działania jest dobrze widoczne. Buttony typu: „pobierz teraz”, „sprawdź to!” albo „zobacz tutaj” muszą przykuć uwagę odbiorcy. Odpowiednio dobrane CTA zachęcą do kliknięcia, jest zorientowane na działanie. To bardzo prosty zabieg, który może zwiększyć wskaźnik konwersji odwiedzin potencjalnych klientów.

CTA może przekierowywać internatuów do wspomnianego już landing page. To przygotowana przez Ciebie strona docelowej, gdzie potencjalny klient zdecyduje czy skorzysta z Twojej propozycji i zostawi dane kontaktowe. Dobra strona docelowa pozwala na przekształcenie w potencjalnych klientów nawet 50% odwiedzających. Konstruując ją należy pamiętać przede wszystkim o czystym, nieprzeładowanym designie, funkcjonalności i intuicyjnej obsłudze. Ważne jest także uniemożliwienie odbiorcy opuszczenia strony.

Idąc dalej, warto podziękować potencjalnemu klientowi za pozostawienie danych. Możesz zrobić to w łatwy sposób, poprzez automatyczny mail wysyłany po wypełnieniu formularza. W tym przypadku również warto zamieścić Call to Action, dzięki któremu możesz pozyskać kolejne dane.  

Podsumowując, im więcej stworzysz sytuacji do pozostawienie informacji, tym zwiększy się Twoja wiedza na temat konkretnych leadów. A to doskonały wstęp, aby zbudować taki komunikat lub taką ofertę, która ostatecznie przekona potencjalnego klienta do skorzystania z Twoich usług lub produktu.